Thassos Forum

Forum dedicat Insulei Thassos
It is currently Sun Jul 22, 2018 12:24 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Excursii
PostPosted: Mon May 28, 2007 9:22 am 

Sal la toata lumea,

intrebare pt "veteranii" Tassosu-lui:
dintre excursiile propuse de agentii, care merita facute ?
seara greceasca cum e ? merita ?

noi am fost anul trecut la Halkidiki la o seara greceasca care a fost cam naspa,
era la un hotel de 4 stele pana la care a trebuit sa mergem cam o jumatate de ora cu microbuzul pana acolo.Acolo era multa lume si pt ca
masa era tip bufet suedez si toata lumea s-a bulucit la mesele cu mancare, mancarea s-a terminat repede si s-a format coada in asteptarea mancarii.Dansurile grecesti au fost misto dar locul era cam strimt si toata lumea s-a bulucit sa faca poze asa ca era cam greu sa mai vezi ceva.
la ora 10.30 a venit ghidul si a dat plecarea (ajunsesem la cam pe la 8.30)
asa ca per total a fost mai multa agitatie decat distractie.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 28, 2007 4:58 pm 

Merita sa faci croaziera. Nu este chiar o croaziera, este un vas micut(cam 50 de locuri) care se plimba pe langa insula, se pescuieste, se fac scufundari, baie, gratar intr-un golfulet, etc. Atmosfera este foarte placuta.
Seara greceasca se face intr-un sat - Teologos - cu arhitectura deosebita. In rest, cam seamana cu ce ai vazut si prin alta parte. In plus, artistii sunt cam trecuti si obositi... Pentru cine n-a mai fost, este ok; cine a mai vazut asa ceva n-o sa fie foarte incantat. Ca paranteza, adevaratele seri grecesti sunt la Atena si Salonic, la ceea ce greci numesc buzukia, unde canta live artisti celebrii ai Greciei si unde atmosfera este extraordinara.
Celelalte le puteti face si pe cont propriu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 19, 2007 8:40 pm 

Anul trecut am fost la Paralia si am optat ptr. o croaziera pe insula Skiatos. A fost superb, avand in vedere ca pe vas s-a dansat, ne-au invatat pasii de Zorba , s-au facut fel si fel de jocuri, organizare, ce mai... acum ma gandesc oare croazierele de pe insula Thassos vor fi la fel, cu multa voie buna, muzica si distractie?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 8:01 pm 

acum ca m-am intors din Thassos pot face diferenta dintre croaziere. Merita incercate amandoua : cea de pe Skiatos cat si cea din Thassos, sunt diferite dar pline de surprize dragute. In Thassos am pescuit, am innotat intr-un golfulet, vacanta ce mai...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours