Thassos Forum

Forum dedicat Insulei Thassos
It is currently Thu Sep 20, 2018 10:44 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Taverna Irene
PostPosted: Mon Aug 06, 2007 10:55 am 

Cind am plecat spre Potos, ma tot gindeam la ceea ce citisem pe forumuri despre mincarea de la Taverna Irene. Am descoperit ca totul era adevarat. Cea mai buna mincare de pe insula acolo se maninca. Servirea e ireprosabila, iar preturile sunt mai mult decit acceptabile. In fiecare zi primeam din partea casei desertul si bauturile.
Pentru a vedea meniul, platourile cu mincare, ambianta de la Irene, intrati pe http://oanadobre.myphotoalbum.com (aveti rabdare sa vedeti pozele, sunt aproape 300). Tot in poze o sa gasiti si barul Anonym (alta locatie de exceptie), seara greceasca de la Taverna lui Augustos, in Theologos (care s-a transformat in seara turceasca, dar mincarea a fost farte buna).
Incercati, in afara de fructe de mare, musaca si saganaki cit stati in Grecia. Nu uitati de tzatziki... si ginditi-va si la mine... ca mor de pofta :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Sep 08, 2007 2:39 pm 

foarte buna mancarea, ieftina, intotdeauna ceva din partea casei.recomand si restaurantul zorba din limenas

Profile  

Post subject: Taverna Irene
PostPosted: Fri Sep 14, 2007 10:00 am 

Intr-adevar la taverna Irene se mananca super bine.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 02, 2007 2:00 pm 

da intr-adevar se maninca f bine. Noi am avut masa platita acolo inca din tara- demipensiune. Dimineata primeam in fieare zi aceeasi chestie, dar seara primeam diferit si ne puteam alege si noi ce dorim sa mincam.
Sa stiti ca n-am regretat.

Profile  

Post subject: Taverna Poseidon - Potos
PostPosted: Tue May 12, 2009 9:33 am 

Noi am mancat numai la taverna Poseidon. Mancare f. buna, chelnerii ireprosabili si preturile pentru orice buzunar.
Nu inteleg de ce este laudata atat teverna Irene. Sa va spun cateva preturi pt. 2008:
Piept de pui gratar/snitel cu cartofi prajiti si salata = 6 euro, 7 euro daca il doriti a la creme.
Mix grill pt. 1 persoana (in realitate pot manca 2 persoane) ce contine pui, vita, porc, miel, mic, chiftea, cartofi si salata = 8 euro
Salata greceasa = 4 euro
Plator peste pentru 2 pers. (pot manca 4 pe saturate) ca contine 4 pesti mari, 20 de scrumbii, inele de calamar, creveti, caracatita si cartofi prejiti= 15 euro.
Musaca (nu luati ca nu e buna) = 6 euro
Ciorba a la grec = 4 euro
Va recomand sa luati tzatzichi (2 euro) si stufed beff with pasta rice (6 euro).
Bauturile sunt cam ca la noi( bere 2-2,5 euro, apa 1,5l - 1,5 euro)
Insa la fiecare masa primeam gratis prajituri, pepene rosu, ouzo, si bere pentru baieti.
Nu incercati gyros si nici prajiturile.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours